DODI to elektroniczny gadżet, odmierzacz czasu, „przypominacz” ukryty w ręcznie robionym etui. DODI to proste urządzenie wspomagające codzienną dietę. DODI ma jeden cel: odmierzyć czas do kolejnego posiłku.

Dla kogo jest DODI?

Jeśli:

  • Jesteś zabiegany i zapominasz o regularnych posiłkach w ciągu dnia,
  • Jesteś łakomczuchem, który lubi podjadać w międzyczasie,
  • Jesteś na diecie,
  • Lubisz ciekawe gadżety,
  • Szukasz oryginalnego prezentu dla bliskiej osoby,

DODI jest stworzony dla Ciebie.

Jak działa DODI?

To proste.

Po zjedzeniu śniadania naciskasz na schowany w DODI przycisk. Od tego momentu nosisz DODI zawsze przy sobie (w torebce, plecaku, przy kluczach). Urządzenie odlicza czas jaki powinien minąć do kolejnego posiłku. Kiedy minie zaprogramowany czas, DODI powiadomi Ciebie dyskretnym sygnałem dźwiękowym.

 

Dla DODI ważna jest regularność w spożywaniu posiłków.

Domyślnie urządzenie jest zaprogramowane do przypominania o 4 posiłkach w ciągu dnia: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Zaprogramowany odstęp pomiędzy kolejnymi przypomnieniami wynosi 3 godziny i 15minut.

 

 

Weźmy przykład.

  1. Jesz śniadanie o godzinie 7:00. Po skończonym posiłku wciskasz przycisk DODI. Jest to jedyna wymagana czynność przy obsłudze DODI w ciągu doby. Po prostu wciskasz przycisk.
  2. Urządzenie automatycznie przypomni Ci o drugim śniadaniu o godzinie 10:15.
  3. Urządzenie automatycznie przypomni Ci o obiedzie o godzinie 13:30.
  4. Urządzenie automatycznie przypomni Ci o podwieczorku o godzinie 16:45.
  5. Urządzenie automatycznie przypomni Ci o kolacji o godzinie 20:00. Po tym przypomnieniu DODI idzie spać (tryb oszczędzania energii).

DODI - Dbam o Dietę Interaktywnie (diagram)

DODI automatycznie przypomni Ci o konieczności przygotowania posiłku. Z drugiej strony, dopóki nie usłyszysz DODI – nie wolno Ci podjadać!
Dlaczego tak ważna jest regularność?

„Regularne spożywanie posiłków ma znaczenie dla utrzymania wysokiego tempa metabolizmu. Organizm broni się przed rzadkimi posiłkami spowalniając przemianę materii podczas długich przerw, które odczytuje jako okres głodu. Zamiast spalać kalorie oszczędza je na „cięższe czasy”. Spożywanie regularnych posiłków ułatwia prawidłowe przyswajanie składników odżywczych w ciągu dnia, oraz pobudza odruchowe wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu, składniki pokarmowe prawidłowo wchłaniają się do jelita. Poprzez spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasu pozbywamy się napadów głodu, nieprzerwanej chęci na słodycze, objadania się wieczorami, senności, kolek, nieprzyjemnych wzdęć i uczucia ciężkości w okolicach brzucha.

Od swoich klientów wiem, że właśnie ta REGULARNOŚĆ jest najtrudniejszą rzeczą do wprowadzenia podczas procesu odchudzania.”

Sylwia Ogrodowczyk

dietetyk w firmie dbamodiete.pl

DODI zostało stworzone dla Ciebie

DODI zostało zaprojektowane i wykonane przez poznańskiego elektronika i pasjonata nowoczesnych technologii.

Po konsultacji z dietetykiem istnieje możliwość zaprogramowania czasu pomiędzy kolejnymi posiłkami, oraz zmiana liczby posiłków.

Każda jedna sztuka DODI jest wykonana ręcznie. Prosimy o uwzględnienie tego przy zamawianiu swojego DODI (odcień, kształt, motyw mogą nieznacznie różnić się od prac zaprezentowanych na zdjęciach).

Etui DODI w formie: torebek (saszetek), kotków, biedronek, truskawek etc. zostało wykonane na szydełku przez zaprzyjaźnioną artystkę.

Oddzielną grupę stanowią pacynki-zwierzątka. Każdy znajdzie coś dla siebie…