with Brak komentarzy

dobre bakterie

 Książka, którą polecam: „Dobre bakterie” R. Chutkan
Jesteś zdrowy jak twoje bakterie w jelitach”
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa JK (W. Feeria), które wysłało mi do zrecenzowania egzemplarz książki „Dobre bakterie” Robynne Chutkan, moja wiedza na temat bakterii rozrastała się w takim tempie jak one.

Po przeczytaniu tej arcyciekawej książki wiem to, że jest to lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego swoim życiem wewnętrznym.
„Dobre bakterie” napisane są przez specjalistkę od chorób układu pokarmowego – gastroenterolożkę Rabynne Chutkan. Mimo iż autorka jest lekarką, nie ma w książce medycznego żargonu, wręcz przeciwnie – wszystko jest tłumaczone bardzo zrozumiale i często w zabawny sposób.
„ Bez udziału tych ważnych bakterii jelitowych nie zachodzi odpowiedni rozpad zjadanego pożywienia na poszczególne składniki odżywcze, a także substancje te nie zostaną w pełni wchłonięte”
Z racji doświadczenia, autorka podaje częste przykłady problemów zdrowotnych z życia swoich pacjentów i sposoby ich wyleczenia.
Książka jak w tytule dedykowana jest bakteriom, które goszczą w naszym organizmie. Autorka udowadnia jak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia ma dbanie o właściwy mikrobiom.
W jej autorskim programie: „Żyj brudniej, jedz czyściej” podaje nam na tacy przepisy, na odzyskanie równowagi bakteryjnej w naszym organizmie. I wcale nie o to chodzi, by zaniedbać higienę osobistą, ale proponuje zdrowy złoty środek, by dobre bakterie mogły mieć dom wewnątrz nas.
Co jeszcze się dowiesz po przeczytaniu „Dobrych bakterii”?

  • dlaczego probiotyki nie są panaceum na wszystko
  • dlaczego antybiotykoterapia nie jest dobrym rozwiązaniem
  • co to jest dysbioza
  • co jeszcze współcześnie niszczy mikrobiom
  • jakie pytania zadać lekarzowi, który przepisuje antybiotyk
  •  co to znaczy chorować naturalnie
  • Ponadto, jest to pierwsza książka, w której aż cały rozdział poświęcony jest transplantacji kału. Tak tak dobrze przeczytaliście, transplantacji kału. Koprofagia, czyli zjadanie odchodów jest powszechne w świecie zwierząt, a czy stanie się powszechne w świecie ludzi? Dlaczego warto wiedzieć więcej o PMK – przeszczepie mikroflory kałowej?
    O tym i jeszcze więcej dowiecie się właśnie z książki „Dobre bakterie”- która powinna być w każdym domu, w którym zdrowie jest na pierwszym miejscu.

Polecam!!

Zostaw Komentarz